Centrum Stomatologiczne Monika i Piotr Sokół w Krakowie

  • Polski
  • English
Menu

Implanty

Co to jest IMPLANT?

Jest to sztuczny korzeń zęba w postaci śruby wykonany najczęściej z tytanu, który zostaje wprowadzona w miejsce po usuniętym zębie. Tytan lub cyrkon, z których jest wykonana organizm traktuje jak kość własną, dzięki czemu implant zrasta się z kością równie trwale, jak zrastają się złamane części kości. Dzięki implantom możesz jeść wszystko. Implanty eliminują niedogodności związane z ruchomymi protezami lub brakującymi zębami.

Jak przebiega procedura implantacji?

1. Planowanie

Implantacja wymaga dokładnej analizy warunków w jamie ustnej. Centrum Stomatologii Dental Esthetic wykonuje analizę na podstawie badania klinicznego i oceny panoramicznego zdjęcia RTG (lub tomografii komputerowej) przedstawiającego wszystkie zęby oraz strukturę i stan kości wokół nich. Zanim wprowadzimy implant najpierw podczas indywidualnych konsultacji planujemy najlepsze dla Pacjenta rozwiązanie.

2. Zabieg – wprowadzenie implantu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest w pełni bezbolesny. Wprowadzenie jednego implantu trwa ok. 20-40 minut.

3. Nowa korona zęba

Po kilku miesiącach – po „osteointegracji” czyli zrośnięciu się implantu z kością następuje kolejny etap – wykonanie odbudowy protetycznej. Technik dentystyczny wykonuje w laboratorium koronę lub mosty odbudowujące brakujące zęby, podczas pracy z technikiem ustalane są: kształt korony, głębia koloru i zdolność odbijania światła, żeby jak najbardziej wiernie odzwierciedlić naturalny ząb.

Tematyka implantologii wywołuje wiele emocji, co sprawiło, że narosło wokół niej wiele pytań. Nowe technologie oraz upowszechnianie się implantów spowodowały, że implanty – kiedyś bardzo kosztowne – dziś stają się łatwo dostępne. A dzięki nowoczesnym wyspecjalizowanym gabinetom, takim jak Centrum Stomatologii Dental Esthetic ich wprowadzenie jest szybkie i zupełnie bezbolesne. Możliwość nieskrępowanego uśmiechu to jedna z korzyści jakie nasi pacjenci wynoszą z wizyt w Centrum Stomatologii Dental Esthetic. O uśmiech Naszych Pacjentów dbamy oferując usługi stomatologiczne na innowacyjnym i unikatowym poziomie. Od ponad siedmiu lat rozwijamy nasze umiejętności w implantologii, śledząc najnowsze badania, trendy i rynki światowe, aby nasi Klienci mieli dostęp do najlepszych rozwiązań i najbezpieczniejszych produktów.

Co powinieneś wiedzieć o implantach:

Kiedy możemy wprowadzić implant?

Wprowadzenie implantu możliwe jest natychmiast po usunięciu zęba, choć nie w każdym przypadku. Wymaga to jednak skonsultowania się z lekarzem prowadzącym, jeszcze przed usunięciem zęba. Lekarz prowadzący przeprowadza analizę warunków w jamie ustnej na podstawie wykonanych zdjęć RTG oraz badania pacjenta.

Jak trwałe są implanty?

Po kilku miesiącach (najczęściej ok 2-3 miesiące) wprowadzony implant trwale zrasta się z kością i staje się jej częścią. Warunkiem trwałości implantu jest prawidłowe wykonanie całego procesu od planowania do wprowadzenia implantu. Implant może spełniać swą funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość. Podstawą długiego utrzymania się implantów jest zachowanie prawidłowej higieny i systematyczne wizyty kontrolne u stomatologa (np. co 6-miesięcy), co może prowadzić do tego, iż będą one służyć do końca życia.

Czy istnieją przeciwwskazania do założenia implantu?

Obecnie nie ma przeciwwskazań do wprowadzenia implantów, natomiast występują ograniczenia – stany, które wymagają od pacjenta podjęcia określonych działań, jak np. ograniczenie palenia. U osób palących wzrasta ryzyko odrzucenia wszczepu. W niektórych przypadkach, takich jak wystąpienie np. cukrzycy, chorób układu krążenia, chorób stawów, choroby krwi, osteoporozy niezbędna może być konsultacja i współpraca z prowadzącym pacjenta specjalistą.

Jaki jest odsetek niepowodzeń przyjęcia implantu?

Skuteczność implantologii określa się na co najmniej 95%. Jest to wciąż udoskonalana i wszechstronnie badana metoda uzupełnienia zęba.

Czy nieprzyjęcie się implantu jest niebezpieczne dla zdrowia?

Nieprzyjęcie się implantu nie jest groźne dla zdrowia oraz nie skutkuje żadnymi innymi konsekwencjami. Może jedynie spowodować zmianę metody uzupełnienia brakujących zębów.

Szybki kontakt

tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com

Centrum otwarte

pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400

Płatności