Centrum Stomatologiczne Monika i Piotr Sokół w Krakowie

  • Polski
  • English
Menu

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca w Centrum Stomatologii Dental Esthetic Kraków

Wszyscy wiemy, że dzieci boja się wizyty w gabinecie dentystycznym. Przykre doświadczenia na długo pozostają w pamięci i mogą powodować lęk przed leczeniem stomatologicznym w wieku dojrzałym.

Co możemy zrobić aby tego uniknąć?

To zależy drogi rodzicu w dużej mierze od Ciebie. Dziecko powinno być powolnie przyzwyczajone do bywania w gabinecie, dlatego nie czekajcie aż pojawią się problemy i ból. Przyjdźcie wcześniej zbadać ząbki swojej pociechy. Pierwsza wizyta małego pacjenta powinna przebiec wesoło, tak aby dziecko zapamiętało ją pozytywnie. Jest to tzw. wizyta adaptacyjna, na której możemy w prosty sposób przybliżyć dziecku na czym polega leczenie zębów i co do tego celu jest używane, dzięki czemu oswaja się ono ze sprzętem i narzędziami, które będą wykorzystywane. Redukuje to strach przy kolejnych wizytach – strach przed nieznanym. Często pierwszą wizytę kończymy zabiegiem fluorowania zębów. Tylko dziecko oswojone z gabinetem i ufające lekarzowi będzie chętnie leczyć swoje zęby. W Centrum Stomatologii Dental Esthetic szanujemy dziecko, nie okłamujemy go, i nie działamy z zaskoczenia, ale jednocześnie musimy działać efektywnie. Zdrowie zębów mlecznych jest bardzo ważne, ponieważ przedwczesna ich utrata może wpłynąć negatywnie na wzrost kości i spowodować później brak miejsca dla zębów stałych. Pozostawione stany zapalne w uzębieniu mlecznym mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń w rozwoju uzębienia stałego.

Dlatego zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi pociechami na wizytę adaptacyjną do Centrum Stomatologii Dental Esthetic, dogodny termin możecie Państwo ustalić online poprzez formularz – Umów się na wizytę online >

 

Szybki kontakt

tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com

Centrum otwarte

pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400

Płatności