Centrum Stomatologiczne Monika i Piotr Sokół w Krakowie

  • Polski
  • English
Menu

Chirurgia stomatologiczna

Zaawansowane leczenie jamy ustnej i okolic

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna dostarcza wielu możliwości leczenia w sytuacji, kiedy tradycyjne metody nie wystarczą. Zabiegi chirurgiczne są bezbolesne – w Centrum Stomatologii Dental Esthetic przeprowadzamy je przy znieczuleniu miejscowym. Często zabiegi chirurgiczne stanowią jeden z etapów kompleksowego leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego. Indywidualne podejście stosowane przez nasz zespół w przypadku problemów chirurgicznych pozwala pacjentom zaoszczędzić wielu godzin nerwów i stresu związanego z obecnie bezbolesnymi zabiegami niskiego ryzyka.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna w Centrum Stomatologii Dental Esthetic Kraków

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna dostarcza wielu możliwości leczenia bądź uzupełniania braków uzębienia. Do najczęściej wykonywanych należą zabiegi implantologiczne, ekstrakcje zębów i odbudowa tkanki kostnej – kiedy konieczne jest zregenerowania tkanki kostnej, jako solidnego fundamentu do uzupełnień braków. Tego typu zabiegi wiążą się z niewielkim bólem, ale stanowią często jedyne rozwiązanie problemów. Centrum Stomatologii Dental Esthetic dostarcza swoim pacjentom szerokiej diagnostyki dotyczącej ewentualnego zastosowania zabiegów chirurgicznych w leczeniu, co gwarantuje odpowiedni przebieg leczenia i długotrwały efekt, który jest oczekiwaniem każdego klienta.

Do najczęstszych zabiegów wykonywanych przez nasz zespół należą:

Ekstrakcje – czyli usunięcie zębów. Najczęściej określane jako wyrwanie zęba – jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Wskazaniami do ekstrakcji zębów są stany chorobowe niepoddające się już leczeniu zachowawczemu. Czasami istnieje także konieczność usunięcia całkowicie zdrowych zębów ze wskazań ortodontycznych lub w czasie przygotowania jamy ustnej do protezowania.

Implantologia – metoda odtwarzania prawidłowo funkcjonującego i naturalnie wyglądającego nowego zęba. Implant jest elementem niewidocznym, na którym osadza się koronę protetyczną (wykonaną z tlenku cyrkonu, metalową lub ceramiczną według wskazań indywidualnych), która uzupełnia brak zębowy.

Leczenie suchego zębodołu – jest to leczenie powikłania mogącego wystąpić po ekstrakcji, kiedy w pustym zębodole nie może wytworzyć się skrzep lub też zostaje on nieumyślnie wypłukany – wtedy też miejsce po wyrwaniu zęba pozostaje puste i jest narażone na zakażenie bakteryjne.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba – konieczność usunięcia wierzchołka korzenia i wypełnienie kanału korzeniowego materiałem biokompatybilnym. Zabieg ten stosuje się w przypadku niepowodzenia leczenia endodontycznego.

Regeneracja tkanek kostnychwymagana przy zaawansowanej odbudowie kości szczęk i w zabiegu podniesienia części zębodołowej wyrostka. Regenerację wykonujemy poprzez przeszczep tkanki autogennej czyli pochodzącej z naszego organizmu lub sterowaną regenerację tkanki za pomocą biomateriałów, które z powodzeniem zastępują własną kość.

Podcięcie wędzidełka wargi – zabieg ten ma za zadanie zwiększyć ruchomość wargi górnej lub dolnej oraz w celu wytworzenia miejsca na aparat ruchomy. W Centrum Stomatologii Dental Esthetic zabieg wykonuje się w znieczuleniu, tak więc jest zupełnie bezbolesny.

Podnoszenie dna zatoki szczękowej – zabieg wykonywany w celu uzyskania większej powierzchni tkanki kostnej potrzebnej do umieszczenia w niej wszczepów stomatologicznych czyli implantów.

Szybki kontakt

tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com

Centrum otwarte

pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400

Płatności