Centrum Stomatologiczne Monika i Piotr Sokół w Krakowie

  • Polski
  • English
Menu

6 powodów dla których warto pozbyć się kamienia nazębnego

Kamień nazębny to zwapniała płytka nazębna o ciemniejszej barwie niż naturalny kolor zębów. Na jego powstawanie mają wpływ takie czynniki, jak spożywanie dużej ilości kawy czy palenie papierosów. Kamienia nazębnego nie można usunąć domowymi sposobami, myjąc zęby czy stosując nić dentystyczną. Jedyną skuteczną metodą jest wizyta w gabinecie dentystycznym.

Dlaczego usuwanie kamienia nazębnego jest tak istotne?

 

 

 

Powód 1 – Ochrona dziąseł

 

Jednym z negatywnych skutków kamienia nazębnego jest zapalenie dziąseł. Zdrowe dziąsła są naturalnie zaróżowione. W przypadku zapalenia stają się czerwone, pojawia się również obrzęk i krwawienie podczas szczotkowania. Z czasem zapalenie zaczyna się rozrastać, a zęby stają się wrażliwsze.

Powód 2 – Zapobiega paradontozie

 

Nieleczone zapalenie dziąseł może mieć bardzo poważne konsekwencje. Prowadzi do zapalenia przyzębia, czyli paradontozy. Jest to poważna infekcja jamy ustnej, uszkadzająca tkanki miękkie i kości szczęki. W rezultacie zęby mogą ulec rozchwianiu a nawet zacząć wypadać.

Powód 3 – Bielszy uśmiech

 

Kamień nazębny ma ciemną i porowatą powierzchnię. Z czasem, poprzez wnikanie różnorodnych barwników, ciemnieje jeszcze bardziej. Usunięcie kamienia pozwala cieszyć się bielszym i bardziej lśniącym uśmiechem. Daje też zielone światło w stronę wszystkich metod wybielania.

Powód 4 – Mniejsze ryzyko próchnicy

 

Kamień sprzyja gromadzenia się wielu warstw płytki nazębnej. Usunięcie ich domowymi sposobami jest niemożliwe. W konsekwencji prowadzi to do ubytków i próchnicy.

Powód 5 – Zmniejszenie nadwrażliwości zębów

 

Kamień nazębny może powodować cofanie się dziąseł i odsłanianie szyjek zębowych. Znajdujące się w nich zakończenia nerwowe powodują bolesną nadwrażliwość zębów. W efekcie zęby źle reagują np. na zimne powietrze, gorące lub zimne napoje, czy też słodkie pokarmy. Pozbycie się kamienia nazębnego pomoże odwrócić efekt cofania się dziąseł i zmniejszy dyskomfort wynikający z nadwrażliwości zębów.

Powód 6 – Świeższy oddech

 

Przykry zapach z ust nie jest niczym przyjemnym. Zwłaszcza jeśli nie działają na niego żadne domowe sposoby. W takim wypadku możemy być pewni, że bierze się on z dolegliwości jamy ustnej. Często jego przyczyną jest właśnie kamień nazębny. Po jego usunięciu możemy znów cieszyć się świeżym oddechem.

Szybki kontakt

tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com

Centrum otwarte

pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400

Płatności