Centrum Stomatologiczne Monika i Piotr Sokół w Krakowie

  • Polski
  • English
Menu

Metody znieczulenia w trakcie zabiegów dentystycznych

Ból podczas zabiegu to główny powód, dla którego tak wielu pacjentów zwleka z wizytą u dentysty. Jeśli i Ty należysz do tego grona, przeczytaj nasz artykuł, by pozbyć się obaw! Nowoczesne metody znieczulenia umożliwiają w pełni bezbolesne usunięcie lub odbudowę zniszczonego zęba.

Znieczulenie powierzchowne

Zalecane w przypadku drobnych, nieinwazyjnych zabiegów (np. usuwanie kamienia nazębnego), oraz u pacjentów szczególnie wrażliwych na ból – wstępne znieczulenie powierzchowne pozwala zapomnieć o dyskomforcie związanym z podawaniem znieczulenia właściwego w formie zastrzyku.  Preparaty w formie żelu, sprayu, plastra lub kremu znieczulają dziąsło w ciągu kilku minut, a sama aplikacja przebiega szybko i bezboleśnie.

Znieczulenie nasiękowe

Stosowane przed opracowaniem ubytku i usuwaniem zębów w  szczęce oraz dolnych siekaczy. Preparat aplikuje się za pomocą strzykawki -lekarz- dentysta wprowadza delikatnie  igłę w dziąsło tuż obok zęba. Środek znieczulający blokuje zakończenia nerwowe w miejscu wkłucia oraz nerwy zlokalizowane w głębi kości, gwarantując całkowicie bezbolesny zabieg.

Centrum Stomatologii Kraków – skuteczna pomoc w odbudowie zniszczonego zęba

Znieczulenie przewodowe

Stosowane w zabiegach chirurgicznych i podczas leczenia zębów trzonowych i przedtrzonowych w żuchwie. Także tutaj potrzebny jest zastrzyk: preparat znieczulający wprowadza się w okolicy  nerwu zębodołowego. Znieczulenie jest bardzo skuteczne: blokada nerwu powoduje utratę czucia w połowie żuchwy. Czas znieczulenia przewodowego jest dłuższy niż nasiekowego trwa ok kilka godzin.

Znieczulenie ogólne( NIE WYKONYWANE W NASZYM CENTRUM)

Narkozę wykonuje się najczęściej u kilkuletnich dzieci oraz osób niepełnosprawnych, poddawanych długotrwałym, precyzyjnym zabiegom (leczenie kanałowe, odbudowa zniszczonych zębów mlecznych itd.) Powód? Nie zawsze chcą one współpracować z lekarzem, ich reakcje na zabieg mogą być różne, co więcej, trudno wytłumaczyć im konieczność trzymania otwartych ust przez długi czas. Dorośli poddają się narkozie w przypadku silnego, paraliżującego lęku przed zabiegiem stomatologicznym. Znieczulenie ogólne podawane jest tylko w niektórych gabinetach, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt i odpowiednie sale wybudzeniowe, a cały zabieg odbywa się pod pieczą anestezjologa. Warto przy tym pamiętać, że narkoza to zawsze spore obciążenie dla organizmu i – jeśli nie zachodzi taka konieczność – lepiej wybrać inne, tradycyjne formy znieczulenia.

Szybki kontakt

tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com

Centrum otwarte

pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400

Płatności