Centrum Stomatologiczne Monika i Piotr Sokół w Krakowie

  • Polski
  • English
Menu

Produkty do higieny jamy ustnej, które powinieneś mieć w domu.

Codzienna higiena jamy ustnej to rzecz najwyższej wagi dla każdego, kto chce mieć piękny i zdrowy uśmiech. Każdy z nas posiada w domu szczoteczkę i pastę do zębów. Jedni poświęcają sporo uwagi na wybór najodpowiedniejszych dla siebie modeli, inni zadowalają się tym, co wpadnie im w ręce. Co powinno znaleźć się na liście niezbędnych produktów poza pastą do zębów i odpowiednio dobraną szczoteczką aby uniknąć częstych wizyt u dentysty?

1. Płyn do płukania jamy ustnej

Dlaczego warto dodać go do domowego niezbędnika stomatologicznego? Płukanie jamy ustnej jest doskonałym uzupełnieniem oczyszczania zębów. Przede wszystkim usuwa sporą ilość bakterii, które mogą powodować próchnicę i choroby przyzębia. Jaki płyn do płukania jamy ustnej wybrać? Powinien być on bezpieczny oraz szybko i skutecznie niszczyć bakterie, które znajdują się w płytce nazębnej. Oczywiście duże znaczenie odgrywa też cena i smak, ale w tym wypadku wybór należy do nas.

2. Nić dentystyczna

Rozkładające się resztki pokarmu powodują psucie się zębów i zapalenie dziąseł. Nitkowanie pozwala skutecznie oczyścić przestrzenie międzyzębowe i usunąć płytkę nazębną. Używanie nici dentystycznej pomaga uniknąć próchnicy oraz wielu innych chorób zębów i dziąseł. Dostępne są dwa rodzaje nici dentystycznych: nić nylonowa, która składa się z wielu włókien i nić PTFE – z pojedynczego włókna. Nić PTFE poleca się osobom, które mają wrażliwe dziąsła. Jest ona cieńsza i miększa od nici nylonowej, co sprawia, że jest łatwiejsza w użyciu. Posiada tylko jedno włókno, dzięki czemu jest mniej narażona na strzępienie i przerwanie podczas używania. Nie oznacza to jednak, że woskowane nici nylonowe są mniej skuteczne. Są dostępne w wielu zapachach i przynoszą doskonałe efekty.

3. Irygator dentystyczny

Irygator jest urządzeniem służącym do oczyszczania jamy ustnej. Przepłukuje ją za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Jest bardzo pomocny w oczyszczaniu przestrzeni, do których trudno dotrzeć szczoteczce i nici dentystycznej. Ponadto masuje dziąsła, zapewniając im lepsze ukrwienie. Stanowi również dodatkową ochronę przed zapaleniem dziąseł i próchnicą. Istnieją dwa rodzaje irygatorów: stałe i przenośne. To urządzenie jest szczególnie polecane osobom z aparatami ortodontycznymi, koronami i implantami.

Szybki kontakt

tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com

Centrum otwarte

pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400

Płatności